Kicia Kocia to dziecięca bohaterka, która podbiła serca wielu maluchów. To kotka, która pomaga dzieciom poznawać otaczający ją świat. W chwili obecnej, dzięki tej sympatycznej kotce, na rynku znaleźć można kilkanaście książeczek, gdzie opisanych jest wiele fascynujących przygód. Właściwie wypadałoby powiedzieć, że to dzięki Anicie Głowińskiej dzisiaj nasze dzieci mogą wziąć do ręki tak kolorowe książeczki, które nie tylko pomagają poznać świat, ale również nowe słowa. To co zdecydowanie wyróżnia te książeczki to pięknie i bardzo starannie wykonane obrazki, jak również ich prostota. Nie ma tutaj żadnych skomplikowanych przygód, dzięki czemu dziecko jest w stanie wytrwać od samego początku do samego końca przy jednej bajce. Te książeczki to doskonały prezent dla wielu maluchów, dzięki czemu bardzo chętnie one zaangażują się w czytanie z rodzicami, a później samodzielne.

“Kicia Kocia na lotnisku”

Kicia Kocia ma również swoich rodziców, jak również młodszego brata z którymi jest bardzo szczęśliwa. Tak jak prawdziwi rodzice dbają o swoje dzieci, tak i o kotkę dba jej mama i jej tata. Tym razem kotka wybiera się na lotnisko. Dokładnie będzie lecieć samolotem, czego jeszcze nigdy w życiu nie robiła, dlatego wszystko jest dla niej nowe i fascynujące. Samo zjawienie się na lotnisku jest dla niej nie lada wydarzeniem, a to co będzie działo się później jest zapowiedzią fascynującej, przygody. Począwszy od samej odprawy, gdzie cały czas kotka ma przy sobie swojego tatę, który na bieżąco odpowiada jej na wszystkie pytania. Kicia Kocia jest zafascynowana tym, co widzi dookoła siebie. Na samym końcu kotka w końcu wsiada do samolotu ze swoimi bliskimi, aby w końcu rozpocząć podróż samolotem. Razem z kotką warto poznać lotnisko i obowiązujące tam zasady.

“Wielka księga Kici Koci”

Zamiast pojedynczych książeczek, dziecku można zakupić tą właśnie pozycję, gdzie znaleźć można kilka pięknie opisanych przygód popularnej kotki. Na czytelników czekają tutaj takie bajki, jak “Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”, “Kicia Kocia nie może zasnąć”, “Kicia Kocia sprząta”, “Kicia Kocia jest chora”, “Kicia Kocia. To moje!”. W każdej książeczce kotka przeżywa najróżniejsze przygody. Nie zawsze łatwo jej się z nimi pogodzić. Czasem uważa, że są one kompletnie bez sensu, ale dzięki temu kotka uczy się życia. Tak samo jest w przypadku naszych dzieci, które muszą dopiero poznać ten trudny, otaczający świat. Dzięki temu, że Kicia Kocia będzie im towarzyszyć, wszystko przyjdzie im o wiele łatwiej.

Tło - senivpetro - pl.freepik.com